Obeležavanje Dana škole 2019

Dan naše škole,je ove godine obeležen 30.03.2019.,radno i svečano.U prepodnevnim satima je održana nastava,nadoknada časova ,da bi nakon toga bio priređen prigodan program,posvećen Ivanu Goranu Kovačiću ,odnosno Danu škole,u mesnom Domu kulture.Pored učenika i nastavnika škole,priredbi su prisustvovali i gosti,roditelji učenika te drugi zainteresovani meštani.

Tamburaši iz muzičke škole “Stevan Hristić”Apatin,izdvojeno odeljenje iz Sonte,koje radi pri našoj školi,su otvorili program.Nakon toga je direktor škole govorio o Ivanu Goranu Kovačiću i pročitana je jedna prigodna pesma iz njegovog stvaralačkog opusa.

Direktor je zatim javno pohvalio sve učenike i nastavnike koji su u prethodnom periodu imali uspeha na takmičenjima iz raznih predmeta.Posle toga su učenici škole prikazali program u kome su pevali i glumili.Kod prisutnih je naročito snažan utisak i emocije izazvala predstava “Jevanđelje po detetu” u izvođenju učenika nižih razreda,koje je odlično pripremila učiteljica Jovanka Stepanović.