Dramska sekcija imala premijeru

U utorak 26. novembra u Sonti je premijerno odigrana predstava „Pile tektino“ u izvođenju učenika OŠ „Ivan Goran Kovačić“. U predstavi igraju: Dalibor Matin, Sara Butković, Anja Kuruc i Dušan Mirosavljević. U pitanju je komedija o dečjim lažima po tekstu Sava Škobića. Predstava je odigrana u sali Mesne zajednice u Sonti sa početkom u 18 sati, a u vrlo brzo nakon toga u ponedeljak 2. decembra u sali doma kulture u Svilojevu za učenike OŠ „Kiš Ferenc“. Do kraja meseca u planu su nova gostovanja u Apatinu i još jedno igranje u Sonti. 9. i 16. decembra u prepodnevnim časovima predstavu će moći u svojoj školi da vide učenici OŠ Žarko Zrenjanin iz Apatina, a u subotu 14. decembra predstava će biti gost u revijalnom delu festivala srednjoškolskih dramskih improvizacija koji realizuje Gimnazija i stručna škola „Nikola Tesla“ iz Apatina. Predstava će biti odigrana u velikoj sali Kulturnog centra u Apatinu od 16 sati.